Co to jest SEO copywriting

seo copywriting

SEO copywriting (ang. Search Engine Optimization Copywriting) jest techniką pisania odpowiednio zoptymalizowanych tekstów pod wyszukiwarkę internetową oraz czytelnika. Teksty są optymalizowane i redagowane pod kątem słów kluczowych, które mają nakłonić

robota wyszukiwarki do umieszczenia strony wysoko w wynikach wyszukiwania, a czytelnika do wykonania określonej akcji.

Istotne jest ścisłe powiązanie słów kluczowych z tematyką strony oraz odpowiednie nasycenie nimi tekstu (specjaliści wskazują, że wystarczające jest zagęszczenia słów kluczowych w treści na poziomie ok. 5%).

Artykuły napisane w oparciu o zasady SEO copywritingu zwiększają ruch generowany przez wyszukiwarkę, co korzystnie wpływa na pozycję serwisu oraz jego popularność.

W SEO copywritingu wyróżniamy dwa rodzaje tekstów. Pierwsza grupa to internetowy spam: wykorzystywanie tekstów najczęściej na tzw. strony zapleczowe pozycjonerów, sztuczne upychanie słów kluczowych, pisanie tylko i wyłącznie pod wyszukiwarkę. Takie zabiegi niekorzystnie wpływają na przejrzystość tekstu, a ciągłe uaktualnianie algorytmów wyszukiwarek pozwala na wykrycie nieuczciwych praktyk, co skutkuje obniżeniem rankingu strony.

W drugiej grupie tekstów panuje zasada, że są one tworzone w pierwszej kolejności z myślą o użytkowniku. Czytelnikowi dostarczana jest wartościowa treść, a robot wyszukiwarki często umieszcza witrynę wysoko w wynikach wyszukiwania. Tego typu teksty traktowane są jako prawdziwy i etyczny SEO copywriting.

 Potrzebujesz oferty sprzedażowej lub tekstów? Skontaktuj się ze mną teraz.

Może zainteresują Cię również podobne wpisy:
Share