Kim jest copywriter

copywriter

Copywriter (tekściarz) to osoba odpowiedzialna za tworzenie i przygotowywanie tekstów wykorzystywanych w reklamach prasowych, telewizyjnych, radiowych oraz pozostałych materiałach promocyjnych (np. billboardy, ulotki, katalogi, broszury).

W mediach elektronicznych copywriter odpowiedzialny jest nie tylko za przygotowywanie ofert dla produktów czy usług, ale również za dostarczanie treści na strony www oraz blogi.

Współczesny copywriter

Zadania copywritera ciągle ewoluują, zmieniają się niczym kameleon. Współcześnie copywriter zajmuje się również tworzeniem różnego rodzaju tekstów dziennikarskich oraz biznesowych, przemówień, sloganów, listów, prezentacji handlowych, kreowaniem nazw dla nowych produktów czy przedsiębiorstw. W praktyce uczestniczy w całym procesie tworzenia reklamy.

Dynamiczny rozwój Internetu spowodował, że zakres obowiązków copywritera został rozszerzony o takie zadania jak: przygotowywanie kampanii e-mail marketingowych, tworzenie tekstów pod pozycjonowanie stron www (SEO copywriting).

Idealny copywriter

Kreatywność, zaangażowanie, lekkie pióro, poprawność językowa oraz umiejętność perswazyjnego pisania to podstawowy zestaw umiejętności idealnego copywritera.  Cechuje go przede wszystkim zaangażowanie i cierpliwość, bowiem długie szlifowanie tekstów jest zajęciem wymagającym sporego wysiłku zarówno intelektualnego jak i fizycznego.

Skuteczny copywriter jest empatyczny, zna swojego odbiorcę oraz jego potrzeby. W swoim arsenale posiada szereg skutecznych technik, którymi może dowolnie żonglować wybierając te najodpowiedniejsze, w zależności od sytuacji i potrzeb.

Gdzie może pracować copywriter

Copywriter może pracować w agencji interaktywnej, firmie zajmującej się tworzeniem stron www oraz w wydawnictwie. Współcześnie wielu copywriterów wybiera jednak działalność na własną rękę, pracując jako tzw. freelancerzy (wolni strzelcy). Sami poszukują zleceń oferując swoje usługi na wielu forach czy stronach z ogłoszeniami.

 Potrzebujesz oferty sprzedażowej lub tekstów? Skontaktuj się ze mną teraz.

Może zainteresują Cię również podobne wpisy:
Share