Które słowa odstraszają klientów

jak pisać teksty

Niektóre wyrażenia i słowa potrafią skutecznie odstraszyć nawet najbardziej optymistycznie nastawionego czytelnika. Od dobrze dobranych słów w dużym stopniu zależy, czy potencjalny klient zainteresuje się ofertą. Pomimo to większość tekstów wygląda bardzo podobnie.

Zobacz, których słów należy więc bezwzględnie unikać w copywritingu, jeśli Twoim celem jest przykucie uwagi czytelnika albo potencjalnego klienta.

1. „My, Mój, Nasz, Nasza, Ja” – czytelnika nie interesuje, co autor oferty mówi o sobie. Interesuje go natomiast rozwiązanie własnego problemu, a te słowa mu w tym nie pomogą.

2. „Drodzy Państwo” – pisanie tego wyrażenia to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Zwrot ten kierowany jest do ogółu. Każdy z nas jest natomiast jednostką indywidualną i tak lubi być traktowany.

2. „Jak zarabiać w domu” – jest o wiele mniej skuteczne, niż „jak zarobiłem 21 546zł w ciągu 7 dni”. Potencjalni klienci lubią konkrety, nie znoszą ogólników.

3. „Najlepszy, Najtańszy” i inne słowa rozpoczynające się od ‘naj’ odstraszają, ponieważ czytelnikowi kojarzą się z czymś trudno osiągalnym, mało atrakcyjnym.

4. „Kup i Zamów” – internauci są bombardowani tymi słowami na okrągło, dlatego obecnie mało kto na nie reaguje.

5. „Nie” – słowo to jest ignorowane przez podświadomość internauty.

 Potrzebujesz oferty sprzedażowej lub tekstów? Skontaktuj się ze mną teraz.

Może zainteresują Cię również podobne wpisy:
Share