7 przydatnych narzędzi dla wszystkich copywriterów i specjalistów od reklamy

3 min. czytania
30

Wzrost efektywności o 100%? To możliwe. Ktoś powiedział: Jedyna szansa by zmądrzeć, to gra z lepszym przeciwnikiem. A ja powiedziałbym tak: Jedyna szansa by zmądrzeć, to pracować dwa razy szybciej, gdy inni pracują dwa razy wolniej. 

I oto jest: 7 prostych narzędzi, które ułatwią życie każdemu zapracowanemu copywriterowi. Dzięki nim zaoszczędzisz czas i nerwy. Zaczniesz pracować szybciej i efektywniej. Brzmi dobrze? Zobacz, o jakie narzędzia chodzi.

1. Wirtualny pakiet biurowy

Google Docs to darmowy pakiet biurowy. Znakomita alternatywa dla popularnego Microsoft Office.

Produkt od Google posiada kilka ciekawych funkcji:

1. Dokumenty można udostępnić jednym kliknięciem i wysłać bezpośrednio do klienta
2. Możliwość edycji plików przez wielu użytkowników jednocześnie
3. Aplikacja zapisuje wszystkie zmiany w czasie rzeczywistym
4. Automatycznie tworzona historia zmian umożliwia przywrócenie poprzednich wersji dokumentu
5. Dostęp do przejrzystych statystyk po wciśnięciu Ctrl+Shift+C

pisanie tekstów

Przejdź do aplikacji Google Docs >>

2. Generator synonimów

Czasami dobranie odpowiednich słów zajmuje więcej czasu niż powinno. Z pomocą przychodzi generator synonimów online. Wpisujesz słowo – po chwili skrypt generuje listę wyrazów o podobnym lub takim samym znaczeniu.

Przejdź do wyszukiwarki synonimów >>

3. Generator grafik marketingowych

Dzięki tej aplikacji błyskawicznie stworzysz grafikę na stronę www lub ofertę: elegancki nagłówek, przycisk call to action oraz oryginalną gwarancję. Nie musisz znać się na programach graficznych. Ten prosty kreator całą pracę wykona za Ciebie.

grafika marketing

Przejdź do generatora grafik >>

4. Wirtualne mapy myśli

Aplikacja do projektowania map myśli pozwoli Ci pracować szybciej i skuteczniej. Z łatwością przygotujesz plan marketingowy, strategię działania i etapy realizacji projektu w formie graficznych map myśli.

Przejdź do aplikacji Mindomo >>

5. Lista zadań

Wunderlist to bardzo prosta aplikacja online, dzięki której szybko i sprawnie opracujesz listę zadań do wykonania. Aplikacja rekordy popularności zawdzięcza swej prostocie i pełnej integracji z telefonami komórkowymi.

zarządzanie czasem

Przejdź do aplikacji >>

6. System wykrywania plagiatów

Publikujesz w Internecie? Odwiedź stronę copyspace.com, wklej link do strony z opublikowanym tekstem i przekonaj się, czy ktoś nie kopiuje Twojej pracy.

Przejdź do aplikacji copyspace >>

7. Testowanie poprawności wyświetlania

Browsershots przyda Ci się, jeśli tworzysz rozbudowane oferty graficzne. Za pomocą tego narzędzia przetestujesz, czy oferta wyświetla się poprawnie na różnych przeglądarkach. Browsershots pozwala na wygenerowanie zrzutów ekranu z ponad 130 wersji przeglądarek jednocześnie.

testowanie ofertPrzedź do aplikacji >> 

To już ostatnie narzędzie. Jeśli chcesz – zdradź swój sposób na poprawę efektywności w komentarzu poniżej.

 Potrzebujesz oferty sprzedażowej lub tekstów? Skontaktuj się ze mną teraz.

 1. Wielkie dzięki za ten artykuł. Zwłaszcza za odnośnik – generator synonimów. Jak zwykle strzał w 10. Jeszcze chwila, a powiem, “co bym bez Ciebie zrobiła” 😉

 2. Wielkie dzięki. Nie mam zbyt dużo czasu żeby szukać aplikacji ułatwiających pracę, a tutaj wszystko jak na dłoni.

 3. Ja radzę uważać z automatycznymi generatorami synonimów, bo często dobierane są wszystkie jak leci, które nijak mają się do naszego tekstu i wprowadzają tylko niepotrzebny chaos.

  • A propos wszelakich machin synonimizujących to fakt, że nic nie zastąpi ludzkiego geniuszu, ale przydają się nawet bardzo 🙂 kiedy już brak słów nie tylko w przenośni z powodu nawału pracy na przykład. Także wszystko, ale z głową.

 4. Muszę przyznać, że fajne narzędzia nam poleciłeś. Sam do tej pory korzystałem z Google Docs ale przyznam się, że o skrócie nie słyszałem a jest bardzo pomocny.
  Na system wykrywania plagiatów jestem jeszcze za mały, żeby inni mnie kopiowali, ale kiedyś w przyszłości kto wie

 5. Sprawdziłem generator synonimów – czasami jest bardzo potrzebny, a słownik wyrazów bliskoznacznych, z którego jeszcze niedawno korzystałem to raczej antyk. Narzędzie fajne, ale jest tak jak mówicie – generuje trochę “jak leci”. W każdym sprawdzanym słowie generuje jednak synonim, o którym akurat nie pomyślałem, wiec coś da sie z nim zrobić.

 6. Faktycznie aplikacje te są świetne niestety ja ich wcześniej nie znałam i czyli potwierdzam mój poprzedni koment, bardzo dobrze, że udało mi się znaleźć tak ciekawego bloga, bo inaczej dalej była bym nieświadoma możliwości korzystania z tych narzędzi, które naprawdę mogą ułatwić pracę

 7. Swietne. Dzieki, szczegolnie generator grafik Call To Action mnie mile zaskoczyl i na pewno bede korzystala. Naprawde rozsądny post rodem z Lifehack. Ja osobiście do porządkowania zadan i ich planowania polecam aplikacje Nozbe. Jest zgodna z metodą GTD (getting things done) – doskonale narzedzie. Synchronizuje sie pomiedzy wsz sprzętami domowymi (iphone, smartphone, ipad, pc) i co więcej można z niej korzystac w kikka osob, jezeli wspolpracujemy np z grafikiem.

  Nie stosuję też Google Doc, ale chetnie sprawdzę. Poki co wystarczyl mi DropBox. Polecam.

 8. Piszę dużo więc na pewno generator synonimów mi się przyda. A czy ten generator grafik marketingowych nadal jest aktualny? I czy jest również po polsku? Ja osobiście zamiast ‘Wunderlist’ używam Nozbe jeśli chodzi o plan dnia, a Tom’s Planer jeśli chodzi o Plan tygodnia lub miesiąca.

 9. Chciałam coś dodać aktualnego, bo wpis jest wartościowy mimo, że 2012 rok.
  Ja używam pakietu Yoast – wtyczek pod wordpress, oprócz tego sprawdzam na Synomix synonimy. Oczywiście copyspace.com także.
  Jeżeli chodzi o listę zadań i projektów polecam bezpłatną aplikację na Androida opartą na teorii Getting Things Done – GTD. Sama jej używam od dłuższego czasu i jest bardzo przydatna.
  Pozwala dodawać zadania w projekcie w formie tekstu, notatki, maila, telefonu itp.

 10. Świetna lista aplikacji, z większości korzystam podczas tworzenie tekstów na strony internetowe. Chociaż wpis już ma sporo lat temat jak najbardziej aktualny. Obecnie w trwającym “wyścigu” na długość tekstów na stronach www, wszelki pomoce w tworzeniu treści są przydatne.
  Osobiście polecam też programy desktopowe do generowania synonimów (nie ma ich dużo ale są bardzo wygodne w użyciu).
  Kamil ostatnio opublikował… Zarządzanie produktamiMy Profile

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CommentLuv badge