Dzięki tym metodom dwukrotnie zwiększyłem sprzedaż w telemarketingu

4 min. czytania

Kiedy zastosowałem te dwie metody  w sprzedaży telefonicznej mojej firmy, z dnia na dzień zwiększyłem zyski ponad dwukrotnie. Byłem mocno podekscytowany, gdy w ciągu kilku dni znacząco wzrosła nam liczba klientów zainteresowanych produktami firmy.

W ciągu najbliższych kilku minut poznasz rozwiązania, które zwiększą zainteresowanie klientów produktami Twojej firmy, przyniosą Ci nowych klientów, a przede wszystkim pomogą zrealizować główny cel: zwiększysz sprzedaż.

Obsługa i sprzedaż telefoniczna to wartość dodana firmy. Z doświadczenia wiem, że wciąż wiele małych/średnich przedsiębiorstw mocno zaniedbuje ten kanał sprzedaży. Jest on wręcz ignorowany. Unikaj tego błędu!

1. Projekt „Mennica” 

 

Nazwa projektu nie jest przypadkowa, jest on źródłem pieniędzy. Zarówno ta metoda, jak i kolejna bazują na zdobywaniu tzw. rokujących leadów. Projekt „Mennica” opiera się na pozyskiwaniu klientów przy pomocy np. mailingów i następnie połączeniu z telemarketingiem.

Podstawowym założeniem jest wydobycie rokującego klienta dzięki zaoferowaniu produktu w formie bezpłatnej lub za niewielką opłatą. Ludzie lubią dostawać coś za darmo.

Możesz zaproponować:

  • bezpłatny poradnik w wersji PDF
  • Próbkę produktu
  • Płatna książka w wersji PDF (cena w granicach 5-7 PLN)
  • Darmowa konsultacja/porada
  • Zestaw prostych i użytkowych narzędzi do pracy (cena maksymalnie 10 PLN)
  • Kod rabatowy na pierwszy zakup (wartość 10 PLN, bądź % od ceny)

Tym sposobem zdobędziesz listę klientów, którzy będą skłonni wydać na Twoje produkty jakąkolwiek  choćby minimalną kwotę.

Następnie przechodzimy do najważniejszego działania, do przepisu na większą sprzedaż.

Posiadasz listę osób, które zdecydowały się skorzystać z oferty. Po 3-4 dniach od zakończenia akcji, zespół telemarketerów kontaktuje się ze wszystkimi klientami. Celem jest sprzedaż.

Jeśli oferujesz poradnik PDF, musi on dotyczyć tematyki ściśle związanej z Twoimi produktami. Klient otrzymuje opis problemu,
a telemarketer podaje gotowe rozwiązanie.

Ta metoda pozwoliła mi z dnia na dzień zwiększyć sprzedaż w firmie. Wystarczyło sprawne połączenie działań telemarketingowych
z wysyłanymi mailingami.

2. Okienko z propozycją kontaktu

Testowałem to narzędzie kilka tygodni i już po pierwszych dniach użytkowania zauważyłem pozytywne efekty.  Bez wątpienia najlepszą propozycją na rynku jest skorzystanie z oferty CallPage. Specjalne algorytmy śledzą zachowanie użytkowników na Twojej stronie i na podstawie m.in czasu spędzonego na salesletterze wyświetlają klientom specjalne okienko nawołujące do pozostawienia danych kontaktowych.

W ten sposób system pozwala wyselekcjonować najbardziej zaangażowanych klientów. W momencie pozostawienia numeru telefonu, klient automatycznie trafia na listę kontaktową. Call Page posiada również system do zarządzania kontaktami.

Już podczas pierwszego tygodnia użytkowania aplikacji, liczba zapytań produktowych wzrosła dwukrotnie. Często klientom brakuje kanału telefonicznej obsługi klienta, a mając możliwość swobodnej rozmowy z konsultantem chętnie wybierają tę opcję. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że to pracownik firmy dzwoni do klienta, a nie klient do firmy.

Statystyki CallPage pokazują, że około 60% rozmów telefonicznych z klientami, generowanych jest na podstawie wyskakującego okienka.

Już na początku rozmowy mamy pewną przewagę, ponieważ wiemy że rozmawiamy z klientem wstępnie zainteresowanym produktem/usługą. CallPage pomaga nie tylko sprzedać produkty Naszej firmy ale także poprawić jakość obsługi klienta. Zwracam uwagę by nie lekceważyć działu obsługi klienta, ponieważ dziś coraz więcej firm opiera na tym swoje wyniki sprzedażowe.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CommentLuv badge