Jakie reklamy generują zyski na Adwords i Facebook Ads w 2019 roku

6 min. czytania
31

Kiedy odkryłem te metody tworzenia reklam, moje zyski zwiększyły się o kilkaset procent. Nie tylko zwiększyłem zyski, ale również obniżyłem koszty reklamy do minimum na Adwords, Facebooku i innych źródłach. 

Moje stawki za kliknięcie były tak niskie, że przecierałem oczy ze zdumienia czy to możliwe 4 grosze za kliknięcie w reklamę na dobrze targetowanym ruchu? To wszystko dzięki nowej technice tworzenia reklam.

A najlepsze jest to, że te sposoby nadal wykorzystuje niewielu marketerów i sprzedawców. Dlatego reklamę, która zdeklasuje konkurencję można zrobić w 5 minut lub mniej. Wystarczy znać prosty schemat. Nie wierzysz? Poznaj moje metody i zrób dokładnie to samo. Udostępniam je za darmo w tym artykule. 

Odkrycie numer jeden: banery działają

Na rynku panuje opinia, że banery nie działają i nie warto ich stosować. Może już wcześniej spotkałeś się ze słynnym określeniem ‚ślepota banerowa’. Tak to mniej więcej wygląda na obrazku.

Jak widzisz, ludzie przeglądają treść strony i automatycznie omijają reklamy. Prawda jest taka, że omijają reklamy, które są słabe. 

Słabe reklamy powodują inne skutki uboczne. Mało kto w nie klika, a w efekcie koszty reklamy rosną bardzo szybko w górę.

Wtedy wiele osób stwierdza, że banery nie działają i kampanie na Adwords czy Facebooku są za drogie. Rzeczywistość jest inna. Banery działają i mają się bardzo dobrze.

Jak zrobić reklamę, która będzie miała niskie koszty, mnóstwo kliknięć i wysoką konwersję?

Najprostszą, a zarazem najważniejszą radę jaką mogę Ci dać, to to, że baner na zimnym ruchu powinien wyglądać jak porada, a nie reklama. Zimny ruch to ruch, który Cię nie zna. A porady to wartościowe informacje, a nie twarda sprzedaż. Czyli jeśli dajesz reklamę w Adwords lub na Facebooku, to nie piszesz nic o produkcie i cenie. Na zimnym ruchu reklamy produktowe ‚z ceną’ nie działają, bo ten ruch nie jest przygotowany do kupowania. Najpierw trzeba go zainteresować tematem.

Oto prosta technika tworzenia reklam, która działa w 2017 roku na Adwords i Facebooku

Przepis na sukces jest taki:

 • najpierw dodaj reklamę z contentem (jako wstęp do tematu),
 • następnie przy kolejnych wizytach użytkownika (np. na retargetingu) dodaj reklamę produktu z ceną.

Proste? Jeśli nie, zobacz obrazek poniżej 😉 I pamiętaj, że gdy opanujesz ten schemat, będziesz daleko przed konkurencją.

Przygotowałem również dla Ciebie kolekcję 15 super skutecznych reklam, które aktualnie działają według tego schematu. Na jaki adres e-mail mam Ci je wysłać?

Czyli jeszcze raz:

 • dodaj na zimny ruch reklamę z wartościową informacją — najlepiej działają kontrowersje i historie, czyli możesz zrobić baner np. w formie historii:

Koniec reklamy. Reklama przyciąga, bo mamy tutaj niedokończoną historię. Czytelnik klika i dostaje informacje (rozwiązanie problemu), np. w formie artykułu.

A w artykule oprócz rozwiązania problemu i dokończenia historii dajesz link do Twojego produktu. Idealnie jeśli w artykule możesz podesłać rozwiązanie problemu (w tym wypadku z podatkami) za darmo, do zastosowania od zaraz, a Twój produkt ma za zadanie przyspieszyć efekty. To schemat idealny.

Czyli dajesz poradę (wartość) za darmo i ukrytą reklamę swojego produktu. Najważniejsza zasada jest taka, że reklama w takiej formie nie wygląda jak reklama. To jest klucz i wtedy działasz poza radarem.

Nie rób takiej reklamy

Prawdopodobnie nie sprawdziłoby się, gdybyś od razu dał mniej więcej taką reklamę i pochodne zwroty. Bo taka reklama jest nastawiona na sprzedaż, nie ma wartości. Przypomnienie: przykładowe reklamy, które działają jak szalone możesz zobaczyć tutaj:  15 super skutecznych reklam >>

Następny krok

Jeśli do tej pory dawałeś reklamy, które sprzedają produkt bezpośrednio, spróbuj innej drogi. Dodaj reklamę, która rozwiązuje pewien problem i dyskretnie wplątaj w to Twój produkt. Wtedy nie będziesz nachalnym sprzedawcą, a wyjdziesz na przyzwoitego gościa, który daje porady i ma dobre produkty.

I wiesz co? Branża nie ma znaczenia. Czy sprzedajesz zabawki dla dzieci czy ubezpieczenia na życie, te metody z łatwością przetestujesz przy każdym produkcie. 

Wypróbuj ten schemat i zobaczysz jak ludzie chętnie klikają w takie reklamy i jeszcze chętniej kupują ‚ukryte’ produkty. Spadną Twoje stawki reklamowe i pojawią się efekty w Adwords czy Facebooku. Co myślisz na ten temat?

 1. Przede wszystkim dzięki za przykłady, bo jak wzorować się to na czymś co jest sprawdzone. Sam klikam w banery, które mnie zaciekawią. Miałkie zostawiam w tyle

 2. Podeszłam do tego z rezerwą, ale musze przyznać, że dobre przykłady powodują, iż będzie łatwo stworzyc coś własnego na ten wzór. Dziekuję.

 3. Bardzo dobrze wyjaśnione na prostych przykładach. Ogólnie to sam omijam zwykle typowe reklamy, ale jeśli mnie któraś naprawdę zainteresuje to w nią klikam i przechodzę na stronę nawet jeśli wiem, że to reklama. Ale reklamy w stylu “kup pan cegłę….” omijam szerokim łukiem.

 4. Jakiś czas temu tworzyłem reklamę na Facebooku. Jedyne, co zrobiłem to zamieniłem abstrakcyjne wyrażenia na bardziej konkretne, typu (właściciele biznesów -> właściciele małych firm zatrudniających do 10 osób). Znacznie obniżyło to koszt konwersji i ilość zakładanych kont. Mnóstwo jest takich “tricków”, które zawsze działają i warto mieć przy sobie taką listę do optymalizacji swoich reklam.

 5. Czyli co zrobic, aby ludzie walili drzwiami i oknami na Twoja liste i sami zachecali do tego wszystkich swoich znajomych. Jakie techniki budowania listy adresowej sa w Polsce dozwolone, kto probuje Cie oszukac i jak nie kupic okazyjnie bazy, za ktora pojdziesz siedziec, albo w najlepszym wypadku Twoje serwisy zostana permanetnie zablokowane.

 6. Bardzo dobre podejście. Nie ma sensu wciskać produktu bezpośrednio. Trzeba wytworzyć potrzebę albo oferować w zamian wartość. Dostarczyć czytelnikowi poradę albo odpowiedź na interesujący go temat. 🙂

 7. Poruszasz jeden z najważniejszych problemów początkujących marketingowców. Chcą uderzać bezpośrednio z produktem zamiast wytworzyć najpierw w kliencie potrzebę jego posiadania.

 8. Liczy się przede wszystkim porządny content. Niewielu ma w sobie na tyle dużo determinacji, żeby pracować na tym tak dużo czasu. Do tego potrzeba także bardzo dobrych copywritterów wyspecjalizowanych w danej dziedzinie a to wszystko oczywiście kosztuje. Mimo wszystko, długofalowe zyski jakie możemy osiągnąć są jak najbardziej tego warte.

 9. Reklama może być podana w przyjazny, zabawny albo nawet edukacyjny sposób. Dlatego to bardzo trafny i wart przeczytania artykuł. Opisane powyżej metody testowałem i naprawdę działają.

 10. Akurat szukam rad jak podwyższyć odbiór reklam przez potencjalnych klientów, na pewno wezmę sobie te rady do serca i spróbuje stworzyć coś w stylu, który przedstawiłeś w artykule. 😉

 11. Zastanawiam się, czy hashtagi na FB pomagają, czy szkodzą. Z jednej strony, mam od razu post na Instagramie, ale niektórzy twierdzą, że to zmniejsza zasięgi. Wasze zdanie?

 12. Nienawidzę reklam… są wszędzie 🙂 ale jak widać działają jak zawsze jednak czuje ze internet zmienia sie w jedna wielka reklamę;/ a nie źródło informacji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CommentLuv badge