Co to jest SEO copywriting

1 min. czytania
4

SEO copywriting (ang. Search Engine Optimization Copywriting) jest techniką pisania odpowiednio zoptymalizowanych tekstów pod wyszukiwarkę internetową oraz czytelnika. Teksty są optymalizowane i redagowane pod kątem słów kluczowych, które mają nakłonić

robota wyszukiwarki do umieszczenia strony wysoko w wynikach wyszukiwania, a czytelnika do wykonania określonej akcji.

Istotne jest ścisłe powiązanie słów kluczowych z tematyką strony oraz odpowiednie nasycenie nimi tekstu (specjaliści wskazują, że wystarczające jest zagęszczenia słów kluczowych w treści na poziomie ok. 5%).

Artykuły napisane w oparciu o zasady SEO copywritingu zwiększają ruch generowany przez wyszukiwarkę, co korzystnie wpływa na pozycję serwisu oraz jego popularność.

W SEO copywritingu wyróżniamy dwa rodzaje tekstów. Pierwsza grupa to internetowy spam: wykorzystywanie tekstów najczęściej na tzw. strony zapleczowe pozycjonerów, sztuczne upychanie słów kluczowych, pisanie tylko i wyłącznie pod wyszukiwarkę. Takie zabiegi niekorzystnie wpływają na przejrzystość tekstu, a ciągłe uaktualnianie algorytmów wyszukiwarek pozwala na wykrycie nieuczciwych praktyk, co skutkuje obniżeniem rankingu strony.

W drugiej grupie tekstów panuje zasada, że są one tworzone w pierwszej kolejności z myślą o użytkowniku. Czytelnikowi dostarczana jest wartościowa treść, a robot wyszukiwarki często umieszcza witrynę wysoko w wynikach wyszukiwania. Tego typu teksty traktowane są jako prawdziwy i etyczny SEO copywriting.

 Potrzebujesz oferty sprzedażowej lub tekstów? Skontaktuj się ze mną teraz.

4 Komentarzy

  1. Dobrze wyjaśnione zagadnienie po mimo tego, że artykuł jest dość krótki. Nie jesteśmy się chyba w stanie wyzbyć spamerów, którzy psują jak dla mnie cały internet. Mam nadzieje, że nadejdzie taki czas w którym ich działalność będzie ograniczona do minimum.

    • Adrian, widać już znaczące zmiany jeśli chodzi o całe środowisko SEO; w kampaniach kierowanych na potrzeby pozycjonowania w Google, specjaliści wykorzystują coraz lepsze treści. Z roku na rok widać znaczącą poprawę i o ile jeszcze 1-2 lata temu w SEO doskonale sprawdzały się krótkie notki na 1 tys. znaków z przesadnie zagęszczonymi słowami kluczowymi, tak dziś – coraz częściej zauważam, że agencje inwestują w merytoryczny i dobrze sformatowany content. Proces co prawda nie przebiega gwałtownie, ale widać już konkretne trendy.

  2. Bardzo dobry tekst. SEO copywriting jest bardzo ważnym elementem pozycjonowania strony, dlatego warto zaufać specjalistom. Ja bardzo polecam agencję Tech-Media, jestem bardzo zadowolona z ich usług

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CommentLuv badge