Jak w łatwy sposób wzmocnić kreatywność

3 min. czytania
9

Istnieją pewne sposoby, które potrafią błyskawicznie zwiększyć motywację, pobudzić kreatywność i chęć do pisania tekstów. Poznaj moje 4 praktyczne metody, które być może i Tobie  pomogą usunąć większość blokad przed pisaniem.

Z tych prostych sposobów korzystam na co dzień. Są skuteczne i działają – nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Przetestuj je i oceń ich efektywność!

1. Dynamiczna muzyka

Dynamiczna muzyka pobudza kreatywność, nastraja optymistycznie i mobilizuje do działania. Najlepiej sprawdza się muzyka z trailerów filmowych. U mnie wywołuje ona natychmiastowy wzrost energii.

Wybierz odpowiednie dla siebie utwory i przesłuchaj tuż przed rozpoczęciem pracy.

Równie interesujące wydają się być krótkie, ale inspirujące filmiki motywacyjne, na przykład:

httpv://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FEgxo

Ale moim prawdziwym asem w rękawie jest muzyka barokowa, w szczególności utwór Canon in D. Tak, dobrze widzisz – muzyka barokowa 😉 Przesłuchaj koniecznie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hOA-2hl1Vbc

2. Planowanie na kartce lub za pomocą aplikacji Wunderlist

Planowanie może znacznie zwiększyć Twoją efektywność.

Jeśli jeszcze tego nie robisz – spróbuj i zobacz, jakie będą efekty.

Przykładowy zapis celu: środa, godz. 11.00 – pisanie tekstu na bloga (planuj przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem).

Możesz do tego również użyć aplikacji Wunderlist, dzięki której w łatwy sposób sporządzisz listę zadań na poszczególne dni.

Sprawdź aplikację tutaj

3. 90 sekund

W tym wypadku zamiast dynamicznej muzyki, możesz wykonać 90 sekundowe ćwiczenie odprężające. Ta metoda sprawdza się doskonale zwłaszcza wtedy, gdy zapowiada się ciężki dzień.

Przejdź do ćwiczenia

4. Google Docs – edytor online

To mój, dosyć dziwny sposób na zwiększenie koncentracji oraz kreatywności.

Wystarczy, że otworzę aplikację Google Docs, ustawię czcionkę na Georgia (moja ulubiona), zmienię jej rozmiar na 14px i mogę pisać do rana.

Ciężko to wytłumaczyć, najpewniej działa tu efekt psychologiczny.

Standardowy edytor (na przykład Word) = przyzwyczajenie i rutyna.

Google Docs = efekt nowego miejsca.

Przejdź do aplikacji

A jaki jest Twój sposób na poprawę koncentracji, kreatywności, zaagażowania lub motywacji?

 Potrzebujesz oferty sprzedażowej lub tekstów? Skontaktuj się ze mną teraz.

 1. Jak dla mnie muzyka barokowa totalnie do mnie nie trafia 🙂

  Mnie do pracy motywuje fakt, że aby spełnić moje główne marzenie, jakim jest podróż dookoła świata, muszę – a właściwie wypadałoby generować dochód pasywny w wysokości 10tyś złotych.

  Najlepiej sobie ustawić tapetę na pulpicie z marzeniem i dodać napis: “PRACUJ CIĘŻKO i WYTRWALE”.

  Polecam video:

  http://www.youtube.com/watch?v=KEMEBBwO6J8

  • No tak, to specyficzny rodzaj muzyki. Osobiście słucham nieco mocniejszej, ale Canon in D świetnie działa na koncentrację i kreatywność. A z reguły staram się nie kwestionować tego, co dobrze działa 😉

   Masz ciekawą stronę, działasz na szeroką skalę, więc na pewno uda Ci się osiągnąć wyznaczony cel 😉

  • Kiedyś Łukasz na Twoim blogu przeczytałem, że słuchasz muzyki barokowej. Sprawdziłem i u mnie też działa. Chyba jedyna przy której mogę pisać i mnie nie rozprasza w żaden sposób.

 2. Moją kreatywność wzmacnia szum morza! Codziennie rano (najczęściej wstaje pomiędzy godziną 6 a 6.30) spaceruje nad morzem (nawet wtedy, gdy inni twierdzą, że warunki pogodowe nie są sprzyjające) i tuż po powrocie z takiego “orzeźwiająco – inspirującego” spaceru, mogę pracować w kreatywny sposób.

 3. Według mnie bardzo dużą motywacją jest śledzenie poczynań osób, które wybiły się w interesującej przez nas dziedzinie. W osiągnieciu naszych celów rzeczywiście sprawdzają się tzw. “to do list” .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CommentLuv badge