Jak w łatwy sposób wzmocnić kreatywność

Kategoria Copywriting Autor

Istnieją pewne sposoby, które potrafią błyskawicznie zwiększyć motywację, pobudzić kreatywność i chęć do pisania tekstów. Poznaj moje 4 praktyczne metody, które być może i Tobie  pomogą usunąć większość blokad przed pisaniem.

Z tych prostych sposobów korzystam na co dzień. Są skuteczne i działają – nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Przetestuj je i oceń ich efektywność!

1. Dynamiczna muzyka

Dynamiczna muzyka pobudza kreatywność, nastraja optymistycznie i mobilizuje do działania. Najlepiej sprawdza się muzyka z trailerów filmowych. U mnie wywołuje ona natychmiastowy wzrost energii.

Wybierz odpowiednie dla siebie utwory i przesłuchaj tuż przed rozpoczęciem pracy.

Równie interesujące wydają się być krótkie, ale inspirujące filmiki motywacyjne, na przykład:

httpv://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FEgxo

Ale moim prawdziwym asem w rękawie jest muzyka barokowa, w szczególności utwór Canon in D. Tak, dobrze widzisz – muzyka barokowa 😉 Przesłuchaj koniecznie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hOA-2hl1Vbc

2. Planowanie na kartce lub za pomocą aplikacji Wunderlist

Planowanie może znacznie zwiększyć Twoją efektywność.

Jeśli jeszcze tego nie robisz – spróbuj i zobacz, jakie będą efekty.

Przykładowy zapis celu: środa, godz. 11.00 – pisanie tekstu na bloga (planuj przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem).

Możesz do tego również użyć aplikacji Wunderlist, dzięki której w łatwy sposób sporządzisz listę zadań na poszczególne dni.

Sprawdź aplikację tutaj

3. 90 sekund

W tym wypadku zamiast dynamicznej muzyki, możesz wykonać 90 sekundowe ćwiczenie odprężające. Ta metoda sprawdza się doskonale zwłaszcza wtedy, gdy zapowiada się ciężki dzień.

Przejdź do ćwiczenia

4. Google Docs – edytor online

To mój, dosyć dziwny sposób na zwiększenie koncentracji oraz kreatywności.

Wystarczy, że otworzę aplikację Google Docs, ustawię czcionkę na Georgia (moja ulubiona), zmienię jej rozmiar na 14px i mogę pisać do rana.

Ciężko to wytłumaczyć, najpewniej działa tu efekt psychologiczny.

Standardowy edytor (na przykład Word) = przyzwyczajenie i rutyna.

Google Docs = efekt nowego miejsca.

Przejdź do aplikacji

A jaki jest Twój sposób na poprawę koncentracji, kreatywności, zaagażowania lub motywacji?

 Potrzebujesz oferty sprzedażowej lub tekstów? Skontaktuj się ze mną teraz.

9 Komentarze(y)

 1. Jak dla mnie muzyka barokowa totalnie do mnie nie trafia 🙂

  Mnie do pracy motywuje fakt, że aby spełnić moje główne marzenie, jakim jest podróż dookoła świata, muszę – a właściwie wypadałoby generować dochód pasywny w wysokości 10tyś złotych.

  Najlepiej sobie ustawić tapetę na pulpicie z marzeniem i dodać napis: “PRACUJ CIĘŻKO i WYTRWALE”.

  Polecam video:

  http://www.youtube.com/watch?v=KEMEBBwO6J8

  • No tak, to specyficzny rodzaj muzyki. Osobiście słucham nieco mocniejszej, ale Canon in D świetnie działa na koncentrację i kreatywność. A z reguły staram się nie kwestionować tego, co dobrze działa 😉

   Masz ciekawą stronę, działasz na szeroką skalę, więc na pewno uda Ci się osiągnąć wyznaczony cel 😉

  • Kiedyś Łukasz na Twoim blogu przeczytałem, że słuchasz muzyki barokowej. Sprawdziłem i u mnie też działa. Chyba jedyna przy której mogę pisać i mnie nie rozprasza w żaden sposób.

 2. Moją kreatywność wzmacnia szum morza! Codziennie rano (najczęściej wstaje pomiędzy godziną 6 a 6.30) spaceruje nad morzem (nawet wtedy, gdy inni twierdzą, że warunki pogodowe nie są sprzyjające) i tuż po powrocie z takiego “orzeźwiająco – inspirującego” spaceru, mogę pracować w kreatywny sposób.

 3. Według mnie bardzo dużą motywacją jest śledzenie poczynań osób, które wybiły się w interesującej przez nas dziedzinie. W osiągnieciu naszych celów rzeczywiście sprawdzają się tzw. “to do list” .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

CommentLuv badge