3 triki na lepszą konwersję oferty i większe zyski w 2018 roku

4 min. czytania
17

Niska konwersja nie pozwala Ci rozwinąć sprzedaży? Genialny tekst na stronie to nie wszystko. Dochodowa oferta to zbiór wielu przetestowanych elementów i trików sprzedażowych.

Dzisiaj pokażę Ci 3 ‚pewniaki’, które testowałem na swoich ofertach. Każdy z nich wpływa na sprzedaż i warto, żebyś je sprawdził u siebie. Zobacz co to za triki.

Exit pop up

To skrypt, który wyświetli propozycję nie do odrzucenia, gdy użytkownik kliknie na X w przeglądarce. Inaczej mówiąc, gdy ktoś będzie chciał opuścić Twoją stronę bez dokonania zakupu (a niestety są tacy ;), to pokażesz mu nową i lepszą ofertę z ograniczeniem czasowym.

Skrypt wyświetli okno z informacją o lepszej propozycji. Dzięki temu złapiesz wielu nowych klientów, którzy wcześniej się wahali, ale nie dostali mocnego bodźca do zakupu. Teraz go dostaną.

Co polecam i czego nie polecam

Wszystko zależy od Ciebie, natomiast nie polecam Ci obniżania ceny, bo doprowadzisz do sytuacji, gdzie Twoi klienci będą czekali tylko na promocje i obniżki. Obniżenie ceny o 50% na exit pop up to często wybierany wariant przez sprzedawców.

Polecam Ci natomiast dodać specjalny bonus z ograniczeniem czasowym. 15 minut i zegar odliczający czas do końca promocji brzmi dobrze. Oto przykład:

Czyli dodajesz ofertę wyjściową, gdzie klient dostanie specjalny bonus, gdy zdecyduje się na zakup w ciągu 15 minut. Cenę zostawiasz na tym samym poziomie, a w bonusie dodajesz np. poradnik czy inny atrakcyjny gadżet. Nie chcę tutaj strzelać co możesz dodać, bo nie wiem co sprzedajesz.

Ciekawostka: testowałem różne warianty z czasem (15 minut vs 7 minut vs 3 minuty) i najlepiej zadziałała wersja 15-minutowa.

Do zainstalowania exit pop up potrzebujesz programisty lub wtyczki, jeśli korzystasz z WordPressa.

Box z ostatnimi zakupami

Nie ma co ukrywać, że ten trik dobrze wpływa na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Działa to na zasadzie dowodu społecznego. Klienci widzą, że na stronie jest ruch i sprzedaż, a to zwiększa Twoją wiarygodność. Polecam Ci przetestować box z ostatnimi zakupami. Tak jak na przykładowym obrazku.

Ważne, żebyś nie kombinował i dodał prawdziwe dane, a nie ‚fejki’.

Nie zniechęcaj się tym, że prawdopodobnie ten element musisz zlecić programiście. To on połączy box z bazą danych Twoich klientów.

Certyfikat SSL

Klienci boją się o swoje dane i częsty powód opuszczenia strony bez zakupu, to jej niska wiarygodność. Na szczeście, są sposoby, które zwiększają wiarygodność stron sprzedażowych. Jednym z nich jest certyfikat SSL.

SSL widzisz w przeglądarce przy wielu stronach i sklepach internetowych. Jest to kłódka przy adresie, która informuje o szyfrowaniu danych. Dodaj ją u siebie i oprócz tego poinformuj klientów na stronie, że ich dane są bezpieczne.

Jak dodać SSL? Wpisz w wyszukiwarkę hasło ‚certyfikaty SSL’ i uzyskasz informacje, gdzie kupić taki certyfikat i jak go zainstalować.

To wszystko. Przetestuj te triki u siebie i daj znać czy poprawiłeś wyniki. Pochwal się też w komentarzu, co ostatnio testowałeś i jak to wpłynęło na Twoją sprzedaż.

Zobacz też 5 kolejnych trików na lepszą konwersję >>

 1. Boks z ostatnimi zakupami to moim zdaniem bardzo dobra sprawa bo poniekąd podsuwa klientowi dodatkowa ofertę. Nieraz mi się zdarzyło, że właśnie w takim boksie znalazłem coś co mnie interesowało. Exit pop up to też dobre rozwiązanie jeśli stosuje się je z umiarem, bo potrafi być bardzo wkurzające.

 2. Bardzo ciekawy artykuł. W ogóle blog oceniam jako bardzo ciekawy. Myślałem ostatnio o prowadzeniu bloga, ale nie wiem na jaki temat, ogólny czy bardziej konkretny, jak myślisz?

 3. Z tych 3 wymienionych sposobów, mi osobiście najbardziej podoba się pop up. Aczkolwiek box z ostatnimi zakupami też jest fajny. Wypróbuje u siebie najpierw jeden, a potem drugi.

 4. Napiszę nieco teoretycznie, ale podoba mi się, jak zmieniają się narzędzia marketingowe, a zasady działania nadal pozostają te same. “Ostatnie zakupy” i “certyfikat” to nic innego, jak stosowanie argumentów autorytetu i społecznego. Triki stosowane w marketingu od samego początku i opisywane 100 razy w każdej publikacji, począwszy od Cialdiniego. Środowisko się zmienia, ale ludzka psychika pozostaje taka sama.

  A co do exit pop up – mam mieszane uczucia. Z jednej strony zawsze mnie frustruje to rozwiązanie, ale widzę też jego skuteczność. Ciekaw jestem jak kształtuje się skuteczność w długim okresie oraz zależnie od treści exit boxa. W koncu nikt nie lubi być zatrzymywany bez dobrego powodu, a bywa i tak, że właściciel sklepu / serwisu wali tylko jakiś tekst typu “czy na pewno chcesz opuścić stronę?” – bez żadnej propozycji. Irytujące!

 5. Certyfikat zawsze buduje zaufanie. Ale exit pop up to bardzo dobra sprawa. Sam dodałem się na kilka subskrypcji właśnie dzięki temu. 😉

 6. Chyba muszę poważnie pomyśleć o SSL. Natomiast co do exit popup to podobne zagrywki widziałem przy remarketingu (obniżenie ceny). I faktycznie słyszałem, że wiele osób nieraz czeka na remarketing, bo wie, że dostanie niższą cenę. Ogólnie granie ceną wyniszcza, lepiej uderzać, tak jak pisałeś, w inne bonusy i gratisy 🙂

 7. Pop upów akurat sama nnie lubię ale te dwa pozostałe sposoby są interesujące i na pewno działają na podświadomość klienta i skłania do robienia zakupów.

 8. Warto również pamiętać o dobrej optymalizacji strony, dzięki niej zwiększymy ruch organiczny, a tym samym nasza oferta dotrze do większej liczby potencjalnych klientów.

 9. Metody zadziałają i 2017, ale mam pewien problem – nie mogę pobrać rzeczy z prawego paska (generatora reklam i gotowych reklam), strona się po prostu odświeża.

 10. Exit pop up jest teraz stosowany na wielu stronach, nie tylko w sklepach internetowych. Na stronach firmowych i blogach przeważnie zachęca do zapisu na newsletter. Niestety, coraz częściej widzę, że to okienko pojawia się za wcześnie, jeszcze zanim zdążę pomysleć czy chcę zostać na stronie czy nie. Wtedy robi się to trochę denerwujące.

 11. Reklama jest ważna, szczególnie kiedy prowadzimy sklep internetowy lub warsztat oferujący takie usługi jak np. regeneracja kół dwumasowych . Bez widoczności strony internetowej w Google nie ma klientów. Wszak to w Internecie szuka się obecnie części zamiennych lub akcesoriów samochodowych.
  Kuba ostatnio opublikował… Jak znaleźć numer zaworu EGR?My Profile

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CommentLuv badge